Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

PKS KOLPING FRAC Jarosław zwycięzcą Drużynowego Pucharu Polski Mężczyzn

PKS KOLPING FRAC Jarosław zwyciężył tegoroczną rywalizację o Drużynowy Puchar Polski Mężczyzn w tenisie stołowym. W turnieju finałowym podopieczni trenera Kamila Dziukiewicza okazali się najlepsi wśród ekip: 3S POLONIA Bytom, AUKS TREFL Zamość oraz ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz.
30.05.2016
Agata Biesaga / Tomasz Pasternak
Źródło: inf. PZTS

PKS KOLPING FRAC Jarosław do triumfu poprowadziło polskie trio Bartosz Such - Robert Floras - Wang Zeng Yi. Po pewnej wygranej potyczce półfinałowej z pierwszoligową drużyą AUKS TREFL Zamość (4:0), w finale drużyna z podkarpacia spotkała się z 3S POLONIĄ Bytom, brązowym medalistą bieżącego sezonu Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn. W drugim pojedynku półfinałowym naprzeciw siebie stanęły drużyny ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz i 3S POLONIA Bytom, z którego zwycięsko wyszedł zespół ze Śląska (4:1).

Finał Drużynowego Pucharu Polski Mężczyzn okazał się wewnętrzną sprawą brązowych medalistów bieżącego sezonu Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn, PKS KOLPING FRAC Jarosław i 3S POLONIA Bytom. Drużyna pod kierownictwem Kamila Dziukiewicza w finale pokonała zespół Michała Napierały 4:1, a honorowy punkt zdobył Czech Tomas Konecny.

Turniej finałowy Drużynowego Pucharu Polski Mężczyzn został zorganizowany z inicjatywy właściciela firmy ZOOLESZCZ, a jednocześnie grającego kierownika drużyny ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz Pana Zbigniew Leszczyńskiego.

Zawody zostały wzorowo przeprowadzone przez sędziów: Prezesa Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Okręgowy Związku Tenisa Stołowego Pana Andrzeja Jesiołowskiego, Członka Zarządu i Przewodniczącego Kolegium Sędziów Kujawsko-Pomorskiego OZTS Pana Andrzej Grządziela i Członka Zarządu Kujawsko-Pomorskiego OZTS Pana Tomasza Drzycimskiego.

Wyniki szczegółowe

1. Drużynowy Puchar Polski Mężczyzn - protokół meczu półfinałowego AUKS TREFL Zamość - PKS KOLPING FRAC Jarosław
2. Drużynowy Puchar Polski Mężczyzn - protokół meczu półfinałowego ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz - 3S POLONIA Bytom
3. Drużynowy Puchar Polski Mężczyzn - protokół meczu finałowego PKS KOLPING FRAC Jarosław - 3S POLONIA Bytom