Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Tenisiści Stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg odnoszą kolejny sukces.

Tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg podczas Drużynowych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych, które odbyły się w Wiśle zdobyli 3 medale, złoty, srebrny i brązowy. Zawody zostały przeprowadzone po raz pierwszy w nowym systemie, w systemie w którym rozgrywane są Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. Ogółem w zawodach uczestniczyło 38 zespołów, 2-3 osobowych w tym cztery drużyny z tarnobrzeskiego klubu.
07.12.2018
Rajmund Zięba
Źródło:

Mistrzem Polski w klasie 2-5 wózki mężczyzn została drużyna w składzie Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka, pokonali oni wszystkie zespoły i bezapelacyjnie zdobyli tytuł mistrzowski na 2018 rok. Brawo!
W klasie tej występowała również druga drużyna IKS Janusz Chamot/Piotr Sokalski, która zajęła 5 miejsce.

W klasie 9, Wicemistrzostwo Polski zdobył duet Paweł Mazuryk/Mariusz Matejek, który pokonał dwie drużyny z Katowic a w finale po zaciętym meczu uległ 0:2 drużynie KS Bronowianka Kraków.

W klasie 10 gdzie rywalizują zawodnicy najbardziej sprawni drużyna IKS w składzie Paweł Włodyka/ Antoni Biedziuk wywalczyła brązowy medal. Pokonali oni 2:0 Start Kalisz a wejście do finału zamknęła im drużyna Start Zielona Góra późniejszy Mistrz Polski, z którą po zaciętej walce przegrali 1:2 (rozstrzygnęła gra deblowa).

Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg okazali się drugim klubem w Polsce w punktacji medalowej, udowadniając że są jednym z najlepszych klubów w kraju w tej dyscyplinie sportowej.

Start Zielona Góra - 2 złote, 1 brązowy
IKS Jezioro Tarnobrzeg - 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy
IKS AWF Warszawa - 1 złoty, 1 srebrny

Dziękujemy Władzą Miasta Tarnobrzega i wszystkim innym osobom, firmą które pomagały nam i wspierały Nas w 2018 roku.
Sukcesy Nasze i zdobycze medalowe udowadniają po raz kolejny, że warto nam zaufać i w nas zainwestować, bo to przeradza się w sukces i świetną promocję.