Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Wyniki - I Integracyjnego Turnieju Tenisa Stołowego Tarnobrzeg 2019

I Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego po za nami, myślę, że był to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę" na jubileusz 15 lecia klubu IKS JEZIORO Tarnobrzeg.
25.10.2019
Rajmund Zięba
Źródło:

Na hali sportowej ZSP nr 1 w Tarnobrzegu zjawiło się 87 uczestników (a zgłosiło się 99 osób), którzy przyjechali min. z Opola Lubelskiego, Mesznej Opacka, Jedlińska, Mielca,
Tarnowa, Rzeszowa, Sandomierza, Stalowej Woli, Dębicy, Biłgoraju, Żabna, Chodel, Grębowa czy Przyszowa.
W sześciu kategoriach wiekowych rywalizowali „sprawni" tenisiści stołowi i w dwóch klasach startowych niepełnosprawni.
Na koniec turnieju rozegrano kategorię integracyjną OPEN (dla wszystkich) gdzie osoby sprawne mogły zmierzyć się z osobami grającymi na wózkach.
Siedząc i grając na krześle mogły po raz pierwszy poczuć trudność gry na wózku z jaką muszą sobie radzić osoby z niesprawnościami.
Najmłodszy zawodnik turnieju liczył sobie 9 lat a najstarszy 74 lata.
W ośmiu kategoriach przyznano puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe za 1, 2 i 3 miejsca.
W kategorii integracyjnej OPEN również za 4 miejsce przyznano dyplom oraz nagrodę rzeczową a za 1 miejsce dodatkową nagrodą był do wykorzystania
w dowolnym terminie atrakcyjny lot szybowcem (z instruktorem) ufundowany przez Aeroklub Stalowowolski.

Kategorię dziewcząt do 20 lat wygrała Sylwia Stala IKS JEZIORO Tarnobrzeg pokonując po 3:0 wszystkie swoje przeciwniczki.
1. STALA Sylwia IKS JEZIORO Tarnobrzeg
2. KRAMEK Adrianna UKS GIM-TIM 5
3. ROŻEK Katarzyna KAP Team

Kategoria chłopców do 13 lat padła łupem Bartłomieja Życzyńskiego UKS GIM-TIM 5, który wygrał zawody bez straty seta
1. ŻYCZYŃSKI Bartłomiej UKS GIM-TIM 5
2. KOS Kamil UKS GIM-TIM 5
3. SOCHALSKI Marcel KS Opolanka Opole Lubelskie

Kategorię chłopców 14 - 20 lat zakończyła się świetnym meczem finałowym, który po zaciekłym pojedynku wygrał Sebastian Sobczyk pokonując 3:2 (7, -9, 2, -7, 4) Grzegorza   Burdzego
1. SOBCZYK Sebastian Przyszów
2. BURDZY Grzegorz MTS Grębów
3. ROŻEK Paweł KAP Team

W kategorii mężczyzn 21 - 40 lat sukces odniósł niepełnosprawny zawodnik Dawid Sowa IKS JEZIORO Tarnobrzeg, który mecz o 1 miejsce zakończył zwycięsko pokonując 3:2 (9, -6, 7, -8, 9) Grzegorza Winklera z Tarnowa
1. SOWA Dawid IKS JEZIORO Tarnobrzeg
2. WINKLER Grzegorz Tarnów
3. KASPROWICZ Łukasz RED Bulls

W kategorii mężczyzn 41 - 60 lat wygrał Paweł Kos reprezentujący UKS GIM-TIM 5, który w meczu o 1 miejsce pokonał 3:1 (-7, 10, 8, 7) Grzegorza Jeża z IKS JEZIORO Tarnobrzeg.
1. KOS Paweł UKS GIM-TIM 5
2. RELIGA Bogdan Jedlińsk
3. JEŻ Grzegorz IKS JEZIORO Tarnobrzeg

W kategorii mężczyzn 61 lat + wygrywa Tomasz Opioła UKS SOKÓŁ Żabno pokonuje on w meczu o 1 miejsce 3:2 (4, -10, 9, -2, 6) Bogdana Grzybka z Chodel
1. OPIOŁA Tomasz UKS SOKÓŁ Żabno
2. GRZYBEK Bogdan Chodel
3. TURECKI Józef MKSTS Mielec

W klasach startowych 1-5 mężczyzn i kobiet na wózkach na podium stają trzej zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg.
W meczu o 1 miejsce spotykają się dwaj paraolimpijczycy, zwycięża Krzysztof Żyłka, który 3:1 (10, -6, 8, 5) wygrywa z Maciejem Nalepką.
1. ŻYŁKA Krzysztof IKS JEZIORO Tarnobrzeg
2. NALEPKA Maciej IKS JEZIORO Tarnobrzeg
3. CHAMOT Janusz IKS JEZIORO Tarnobrzeg

W klasach startowych 6-11 mężczyzn o zwycięstwo walczyli trzej zawodnicy IKS-u i z tej rywalizacji zwycięsko wyszedł Dawid Sowa pokonując 3:1 (5, -9, 3, 11) Łukasza i 3:0 (9, 8, 8) Pawła.
2. DEMKOWICZ Paweł IKS JEZIORO Tarnobrzeg
3. DELEKTA Łukasz IKS JEZIORO Tarnobrzeg

W kategorii integracyjnej OPEN wystartowało 36 zawodników (9 na wózkach i 27 sprawnych) jak było do przewidzenia zwyciężyli zawodnicy na wózkach z IKS-u
tuż za nimi na miejscu 4 uplasował się Mateusz Rogowski z Raczyc (4 miejsce tak nie lubiane zajął również w kl. 1-5 wózki).
Zawodnicy sprawni grając na krześle mimo nietypowej pozycji zgrali dobre mecze i trzech z nich Grzegorz Jeż, Krzysztof Stala i Michał Piekarczyk również z IKS-u znalazło się bardzo wysoko na miejscach 5-8.
Brawo i gratulacje
1. ŻYŁKA Krzysztof IKS JEZIORO Tarnobrzeg (w)
2. NALEPKA Maciej IKS JEZIORO Tarnobrzeg (w)
3. CHAMOT Janusz IKS JEZIORO Tarnobrzeg (w)
4. ROGOWSKI Mateusz Raczyce (w)

Powiem tak, jeżeli będzie zdrowie będą odpowiednie fundusze, sponsorzy i będzie pomoc przyjaznych osób to w 2020 roku ponownie w Tarnobrzegu zorganizujemy taki turniej
z jedną zmianą, kategoria integracyjna OPEN zostanie rozegrana na samym początku zawodów.

Dziękuje wszystkim którzy pomogli mi w organizacji turnieju i w czasie zawodów. Podziękowanie dla sędziów Jakuba Kordysia i Marka Worka za świetne, profesjonalne poprowadzenie zawodów.
Dziękuje Iwonce, Ewie, Michałowi bez pomocy, których nic by się nie udało.
Dziękuje Władzą Miasta Tarnobrzega, Starostwu Powiatowemu w Tarnobrzegu, Podkarpackiemu Okręgowemu Związkowi Tenisa Stołowego za wsparcie finansowe.
Prezydentowi Tarnobrzega Panu Dariuszowi Bożkowi za przybycie i otwarcie Naszego turnieju.
Podziękowanie za pomoc finansową i ufundowanie nagród dla wszystkich sponsorów.