Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

5 medali z Gdańska przywożą tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg!

3 Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, ostatnie zawody w 2023 rozegrano w Gdańsku w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby.
03.01.2024
Rajmund Zięba
Źródło:

Tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg pod opieką trenera Pawła Matysiaka w zawodach tych wywalczyli 5 medali (2 złote, srebrny i 2 brązowe).
Kolejny świetny występ ekipy IKS JEZIORO Tarnobrzeg mimo braku w tych zawodach aż czterech zawodników.

Złoty medal w tych zawodach wywalczyła w klasie łączonej 3-5 wózki kobiet Emilka Kotarska, która wygrała wszystkie mecze i tak jak w Białymstoku stanęła na najwyższym stopniu podium.
Drugi złoty medal w tym turnieju zdobył w klasie 3 mężczyzn Maciej Nalepka, który mimo kontuzji palca, w drodze do finału pokonał wszystkich przeciwników.
W meczu finałowym po zaciętym meczu wygrywa 3:2 (-4,5,-5,8,7) z Ryszardem Papisem (KSN Start Warszawa).

Świetny występ w klasie 8 mężczyzn ponownie odnotował Paweł Mazuryk, który z rozgrywek grupowych wyszedł z 1 miejsca.
W 1 rundzie fazy pucharowej miał wolny los, w ćwierćfinale pokonał 3:0 (6,1,6) Macieja Połuboczko (KSI Start Szczecin). W półfinale 3:0 (3,6,3) Piotra Goniowskiego (STS Gmina Strzelce Opolskie)
Natomiast w finale po dobrej grze przegrywa 0:3 (-7,-4,-10) z Piotrem Grudniem (Start Zielona Góra) i zdobywa srebrny medal.

W klasie 4 mężczyzn wózki brązowy medal zdobywa Mateusz Rogowski wygrywa 3:0 (2,4,8) z kolegą klubowym Karolem Rzepeckim oraz pokonuje 3:1 (6,-8,3,5) Mariusza Kaniaka KSN Start Warszawa.
W kolejnym pojedynku po dobrej grze przegrywa 2:3 (-6,-3,10,8,-9) z Michałem Czułkiem Start Skierniewice oraz 1:3 (-7,9,-6,-12) z Krzysztofem Żyłką Start Gorzów Wielkopolski.

Kolejny brązowy medal wywalczył Krzysztof Wałdoch w klasie 11 mężczyzn, który z gier grupowych wyszedł z 2 miejsca. W ćwierćfinale ogrywa 3:0 (8,3,6) Sławomira Jędrasa Start Szczecin a w meczu o finał ulega 0:3 (-3,-4,-6) Maciejowi Makajew IKS Start Kraków.

W klasie 9 mężczyzn Dawid Sowa i Antoni Biedziuk zajmują wysokie 5-6 miejsce a byli o krok od strefy medalowej.

Podsumowując rok 2023 ekipa tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg w rywalizacji krajowej osiągnęła świetny wynik 35 medali (8 złotych, 10 srebrnych i 17 brązowych).